• Repertuar
 • Schronisko w Krzesimowie
 • SH
 • Załatw sprawę w Urzędzie
 • Schronisko w Krzesimowie
 • rodzinka
 • Idzie sobie Grześ...
 • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
 • Slajd Wirtualny Spacer
 • Zdrowy Świdnik
 • Wirtualny spacer po Strefie Historii
piątek, 22 wrzesień 2017 09:31

Roztańczyli miasto (foto+film)

Napisała 

Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz zespół „Dziwny Świat” ze Szkoły Trzeciego Stopnia nr 24 z ukraińskiego Tarnopola rozpoczęli w lipcu realizację międzynarodowego projektu „Roztańczony Świdnik”. Dla jego uczestników przygotowano warsztaty z zakresu animacji kultury i tańca, spotkania integracyjne oraz wycieczki.

Finał projektu miał miejsce w tym tygodniu. Do Świdnika przyjechało 25 osób z Ukrainy, które wraz z uczniami „Piątki” doskonaliły swoje umiejętności taneczne. Oprócz warsztatów tańca, były również wycieczki do Kozłówki i Lublina, poznawanie naszego miasta, gry i ognisko integracyjne. Zwieńczenie wspólnej pracy stanowił występ w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie młodzi artyści zaprezentowali wspólny układ taneczny. Na scenie wystąpił także zespół wokalny „Gaduły” (SP nr 5).

W ramach projektu dla dzieci ze świdnickiej podstawówki, które stworzyły zespół „Piąteczki”, uszyto stroje ludowe do tańca. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

- „Roztańczony Świdnik” promował współpracę międzynarodową, a także nasze miasto jako miejsce otwarte na różne narody. Umacniał również integrację uczestników i pozwalał poznać bogactwo kulturalne obu narodów. Nasi goście byli bardzo zadowoleni z pobytu w Świdniku, podkreślali, że wszystko im się u nas podoba. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt - mówi Małgorzata Jańczuk, jego pomysłodawczyni i koordynatorka z „Piątki”.

Taneczne spotkanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU. Wsparcia udzieliła również Rada Rodziców SP nr 5 i Pegimek.

aw

Najczęściej czytane

 • mural-5
 • DSC_0645
 • DSC_0600
 • DSC_0603
 • mural-2
 • DSC_0567
 • mural-6
 • DSC_0575
 • DSC_0611
 • DSC_0559
 • mural-4