Dołącz do 'Leszczyniaków' - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 02 wrzesień 2017 10:24

Dołącz do 'Leszczyniaków'

Napisała 

Pieśni, melodie, tańce regionalne oraz historia polskiego folkloru – tego wszystkiego mogą nauczyć się ci, którzy zdecydują się dołączyć do Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”. Grupa, działająca od 33 lat ogłasza nabór dzieci i młodzieży uzdolnionych tanecznie lub muzycznie.

Mile widziani są wszyscy, którzy chcą nauczyć się tańczyć poloneza, krakowiaka, mazura, kujawiaka czy oberka. A także osoby grające na akordeonie, skrzypcach, klarnecie, trąbce, flecie i kontrabasie.

- Chętni zdobędą z nami nowe umiejętności, odkryją ukryte talenty i poznają wielu przyjaciół. To wspaniała przygoda, która nauczy współpracy i pomoże przełamać nieśmiałość – zachęcają Beata i Lech Leszczyńscy, opiekunowie „Leszczyniaków”.

Próby odbywają się w nowej siedzibie zespołu, mieszczącej się przy ulicy Wyszyńskiego 14 (drugie piętro). Tancerze ćwiczą w każdy wtorek i czwartek, od godziny 17.00, natomiast kapela w piątki, o tej samej porze.

Pierwsze spotkanie nowych członków grupy odbędzie się 12 września, o godz. 17.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 600 493 429 lub osobiście w siedzibie zespołu.

af