Znajdź coś dla siebie - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 10 wrzesień 2017 08:36

Znajdź coś dla siebie

Napisała 

Wprawdzie do końca wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś warto zastanowić się, na jakie dodatkowe zajęcia w nowym roku szkolnym zapisać swoją pociechę lub siebie. Oprócz tych proponowanych przez placówki oświatowe, będzie też można skorzystać z bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Kultury.

W sezonie artystycznym 2017/2018 na chętnych czekają popołudniowe spotkania, między innymi muzyczne, malarskie, plastyczne, modelarskie, ruchowe. Dla wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) podwoje swoich sal otwierają: grupa plastyczna „Pod błękitną paletą”, Pracownia malarstwa i rysunku „M”, Klub szachowy „Huzar”, Klub modelarstwa plastikowego, Pracownia modeli kartonowych, Klub fantastyki „Obelisk”, Rękodzieło – sztuka użytkowa. Młodsi mogą zapisać się do Świdnickiego Zespołu Baletowego, Teatru Puk-Puk, Zespołu Tańca Współczesnego, Pracowni modelarstwa - mały modelarz, Teatru Maluch, Dziecięcego Chóru Gospel, Pracowni ceramicznej, Grupy Le Parkour, Dziecięcego Teatru Ruchu, Zespołu tańca nowoczesnego FUX. Starszych mieszkańców miasta, MOK zaprasza do udziału w zajęciach chóru Arion, Helicopters Brass Orchestra, Świdnik Gospel Choir, Taniec 50+.

Nie zabraknie również treningów wokalnych oraz instrumentalnych (Klinika werblowa) dla młodych solistów i zespołów. Tutaj jednak trochę zmodyfikowano dotychczasową działalność.

- Fabryka pomarańczy przeobraziła się w Studio wokalne 24. Praca z zespołem czy solistami pozostaje bez zmian. Nowością jest natomiast to, że studio będzie służyło również osobom, które chciałyby nagrać swoje utwory - wyjaśnia Ewa Jaśkowiak, zastępca kierownika Centrum Kultury ds. ruchu artystycznego.

To nie jedyna nowość, która pojawi się w tym sezonie artystycznym. MOK zachęca również do przyłączenia się do grup Zumba Kids oraz Zumba dla młodzieży i dorosłych. We wrześniu najprawdopodobniej ruszy także akrobatyka.

- Nowy sezon zapowiada się atrakcyjnie i obiecująco. Szczegółowe informacje na temat naszej oferty, regulamin uczestnictwa oraz odpłatności za poszczególne zajęcia opublikujemy 21 sierpnia, na stronie www.mok.swidnik.pl. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś, co pozwoli mu na ciekawe spędzenie czasu, rozwijanie talentu i nabywanie nowych umiejętności. Pierwsze zajęcia są nieodpłatne. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, tym bardziej, że w ramach poszczególnych grup będą mogli uczestniczyć w wystawach, konkursach, przeglądach, festiwalach, nie tylko świdnickich, ale i ogólnopolskich. A to doskonała szansa na zaprezentowanie się szerszej publiczności - dodaje E. Jaśkowiak.

Przypominamy, że Miejski Ośrodek Kultury honoruje karty Rodzina Trzy Plus oraz Mieszkam w Świdniku - Kupuję w Świdniku. Ich posiadacze mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, nie tylko przy opłatach za zajęcia, ale również przy zakupie biletów do kina Lot.

Zapisy na stronie www.mok.swidnik.pl.

kal