Nie ma jak lato w mieście (foto) - Świdnik - wysokich lotów

środa, 16 sierpień 2017 10:55

Nie ma jak lato w mieście (foto)

Napisała 

Były wycieczki, dyskoteki, sportowa rywalizacja i mnóstwo zabawy. Zakończył się ostatni turnus akcji „Lato w mieście”. Wzięło w niej udział blisko 180 dzieci.

Wakacyjne półkolonie to świetny sposób na spędzenie części wakacji. Nic dziwnego więc, że akcja „Lato w mieście” cieszyła się od początku ogromnym powodzeniem wśród młodych świdniczan i ich rodziców. W sumie, zostały zaplanowane cztery turnusy, dla uczestników w wieku od 6 do 10 lat i miejsca na wszystkich bardzo szybko zostały zapełnione.

Akcja rozpoczęła się już na początku lipca. Pierwsze dwa turnusy skończyły się w połowie miesiąca. Kolejne wystartowały pod koniec lipca i trwały do piątku. Każde dziecko mogło wziąć udział tylko w jednym z nich. W czterech edycjach półkolonii uczestniczyło blisko 180 osób.

Na młodych świdniczan czekało mnóstwo atrakcji. Każdy turnus rozpoczynał się wycieczką do Młyna Hipolit w Wojciechowie. Uczestnicy półkolonii mieli okazję zobaczyć kolekcję minerałów, posłuchać o wulkanach i tworzeniu się gór. Na tym jednak nie koniec, bo na dzieci czekała również nauka płukania złota. Wszyscy otrzymali odpowiednie narzędzia i dali radę odnaleźć swojego pierwszego „samorodka”.

Uczestnicy wakacyjnej zabawy zwiedzali również Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Na miejscu dowiadywali się jak wygląda praca mundurowych i jak się zachowywać, żeby wypoczynek był bezpieczny. Ogromną atrakcją dla najmłodszych okazały się również wyjazdy do Magicznych Ogrodów w Janowcu. Baśniowy klimat, w malowniczo położonym parku, spodobał się wszystkim uczestnikom półkolonii.

W programie nie mogło również zabraknąć miejsca na sport. Dzieci odwiedzały lubelską Strefa wysokich lotów, czyli park trampolin, a także miejski stadion. Zwieńczeniem tygodniowych zabaw były dyskoteki. Oprócz tańców przy muzyce, na dzieci czekały: karaoke, malowanie twarzy i przebieranki.

kal