Teatralne święto (foto) - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 17 lipiec 2017 14:46

Teatralne święto (foto)

Napisał 

Już po raz dwunasty, plac Konstytucji 3 maja zmienił się w teatralną scenę. W tym roku, oprócz spektakli, organizatorzy przygotowali warsztaty, dzięki którym świdniczanie mogli zobaczyć jak wygląda praca reżysera, kostiumologa czy scenarzysty.

W sobotnie popołudnie, na placu Konstytucji 3 maja chętni brali udział w warsztatach cyrkowych, pantomimicznych, reżyserskich, tanecznych, plastycznych. Poznawali również pracę scenografa, scenarzysty, charakteryzatora, kompozytora czy kostiumologa. O godz. 18.00 obejrzeli spektakl „Taniec Christine”, w wykonaniu grupy „Pasjonaci” (ŚDS PSONI Koło w Świdniku), a po nim przedstawienie familijne „Eunika w krainie cyrku”, które zaprezentował Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop". Zwieńczeniem dnia był niezwykle widowiskowy występ grupy z Poznania. Teatr Ósmego Dnia przyjechał do nas ze spektaklem „Summit 2.0” .

Również w niedzielę organizatorzy zadbali, aby nikt nie nudził się choćby przez chwilę. Od 15.00 świdniczanie mogli liczyć na niezwykłe emocje i świetną zabawę z animatorami. O 18.00 młodsi i nieco starsi ruszyli tanecznym krokiem na pierwszy spektakl zaprezentowany przez Teatr „Fuzja” z Poznania. Podczas przedstawienia „Elmer – słoń w kratkę” widzowie dowiedzieli się, że „inny”, znaczy wyjątkowy. Uczyli się również doceniać wartość przyjaźni. Drugie widowisko zostało zaplanowane na 21.00. Zaprezentował go również Teatr ”Fuzja”. Było to przedstawienie „Blackout”. Rozpoczęło się przy rondzie obok Galerii Venus. Stąd tłum widzów razem z aktorami przemaszerował najpierw pod fontannę, a chwilę później na pl. Konstytucji 3 maja.