Roztańczyli Berlin - Świdnik - wysokich lotów

środa, 12 lipiec 2017 08:41

Roztańczyli Berlin

Napisała 
fot. ZTL "Leszczyniacy" fot. ZTL "Leszczyniacy"

Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” od lat podróżuje po Polsce i świecie, pokazując piękno rodzimego folkloru. Niedawno grupa odwiedziła Berlin, w którym wzięła udział w International Youth-Culture Festival „Colour of life”, organizowanym przez organizacji Deutsche Schreberjugend w kooperacji z IGA Berlin 2017.

Podczas festiwalu wystąpiły zespoły z Gruzji, Argentyny, Niemiec, Węgier, Turcji oraz Polski. Przez siedem dni „Leszczyniacy” zachwycali tradycyjnymi tańcami, przyśpiewkami, kolorowymi strojami oraz wspaniałą kapelą.

Wyjazd był też okazją do nawiązania nowych przyjaźni, uczestnictwa w wielu warsztatach i poznania historii stolicy Niemiec. - Pomiędzy koncertami, mieliśmy czas na zwiedzanie Berlina. Zobaczyliśmy najbardziej znane miejsca, między innymi, Reichstag i Bramę Brandenburską. Wybraliśmy się też w rejs po rzece Szprewa oraz na spacer po tematycznie zaaranżowanych ogrodach – mówi Beata Leszczyńska, kierownik muzyczny i wokalny ZTL „Leszczyniacy”.

Jak dodaje Beata Leszczyńska, to nie pierwsza wizyta u sąsiadów z zachodniej granicy. Zespół już wcześniej miał okazję występować na imprezach o zasięgu regionalnym i krajowym.

af