• Repertuar
 • Schronisko w Krzesimowie
 • Załatw sprawę w Urzędzie
 • Idzie sobie Grześ...
 • rodzinka
 • Zdrowy Świdnik
 • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
 • Uncategorised
  Liczba artykułów:
  178
 • nasze miasto
  Liczba artykułów:
  23
 • REKLAMA - pasek
  Liczba artykułów:
  2
 • Kultura
  Liczba artykułów:
  5
 • Sport i turystyka
  Liczba artykułów:
  0
 • Urząd Miasta
  Liczba artykułów:
  18
 • Świdnik w Europie
  Liczba artykułów:
  7
 • Strefa Biznesu
  Liczba artykułów:
  8
  • Poradnik przedsiębiorcy

   wtorek, 04 listopad 2014 09:27

   Nawet 74 tys. zł na założenie firmy. Jak je zdobyć?


   Brak kapitału to jedna z barier wskazywanych przez osoby, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej. Jedną z inicjatyw mających wesprzeć finansowo młodych przedsiębiorców jest program „Pierwszy biznes - wsparcie w starcie”. Pilotażowy program obejmujący dotychczas kilka województw od 17 listopada rusza w całej Polsce.
   W ramach inicjatywy osoby z pomysłem na biznes mogą otrzymać do 74 tys. zł na rozkręcenie działalności.  Wspólny projekt Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej oraz banku BGK daje możliwość zdobycia atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki na rozkręcenie własnej firmy. O środki mogą się ubiegać studenci ostatniego roku i absolwenci wyższych uczelni oraz osoby bezrobotne.
    
   Maksymalna kwota wsparcia to 74 tys. zł, której okres spłaty nie może przekroczyć 7 lat. Oprocentowanie przyznanej pożyczki wynosi 0,25 stopy redyskonta weksli NBP a więc obecnie  0,56% w skali roku. Osoba ubiegająca się o pożyczkę może także zdobyć dodatkowo 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Ważne, aby utworzone miejsce pracy zostało otrzymane przez okres 12 miesięcy. Ministerstwo poinformowało, że najbliższych latach przeznaczy na wsparcie młodych przedsiębiorców kwotę 500 mln zł.
    
   Aby otrzymać zastrzyk gotówki wnioskodawcy zobowiązani są do złożenia prawidłowo wypełnionego, kompletnego wniosku, zawierającego w sobie m.in. opracowany biznes plan. W tym celu należy się skontaktować z pośrednikiem obsługującym program w danym województwie. Podmioty te zajmują się doradztwem, przyjmowaniem wniosków, oceną i ich rozliczaniem. Istotnym warunkiem pozytywnej decyzji jest prawne zabezpieczenie oraz poręczenie dwóch osób fizycznych. Zestawienie podmiotów, w których można składać wnioski oraz inne informacje o programie dostępne są na stronie www.bgk.pl/pierwszy-biznes. Od początku grudnia rusza kampania, która ma wypromować projekt „Pierwszy biznes - wsparcie w starcie”.
    
   Warto przypomnieć, że początkowo program obejmował wyłącznie województwa mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Wyniki pierwszych naborów nie były imponujące. Z planowanych 300-400 firm wsparciem objęto zaledwie kilkadziesiąt biznesów. Czas pokaże czy ogólnopolski program przyniesie lepsze rezultaty.


   50 plus biznes

   Zapraszamy do udziału w projekcie Osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo w wieku powyżej 50 lat!

   W ramach projektu otrzymają Państwo wsparcie doradczo-szkoleniowe w zakresie rozpoczynania i prowadzenia własnego biznesu.Dodatkowo organizatorzy gwarantują  dotację inwestycyjną w wysokości 32 tys zł na rozpoczęcie działalności oraz wsparcie pomostowe w kwocie 650 zł miesięcznie przez pierwszych 6 miesięcy działalności. W początkowym okresie Osoby zainteresowane mogą również liczyć na specjalistyczne doradztwo.
   Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   Bartłomiej Pejo
   Biuro Obsługi Inwestora
   Urząd Miasta Świdnik
   pok. 22, tel: 751 76 45

    


   środa, 23 lipiec 2014 09:27

   Startuj z biznesem

   W najbliższych miesiącach uruchomiony zostanie projekt " Startuj z biznesem" skierowany m.in. do mieszkańców  powiatu świdnickiego.

   Uczestnikami będą mogły być osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo w wieku do 30 lat, w tym kobiety wchodzące lub powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dziecka.

   W ramach projektu uczestnicy otrzymają :
   - wsparcie doradczo-szkoleniowe,
   - wsparcie finansowe do 33 000 zł,
   - wsparcie pomostowe przez pierwsze 6 miesięcy działalności,
   - specjalistyczne wsparcie doradczo-szkoleniowe dla osób, które zarejestrują działalność gospodarczą.

   Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od 28 lipca do 1 sierpnia w Fundacji "Puławskie Centrum Przedsiębiorczości". Projekt "Startuj z biznesem" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

   Szczegóły dostępne w załączniku

   Zapraszamy do udziału w projekcie!

   Bartłomiej Pejo
   Biuro Obsługi Inwestora

   Liczba artykułów:
   12
 • Kontakt
  Liczba artykułów:
  3
 • Portal
  Liczba artykułów:
  1
 • Wersja mobilna
  Liczba artykułów:
  5

Najczęściej czytane