Już nie przedszkolaki - Świdnik - wysokich lotów

środa, 21 czerwiec 2017 12:42

Już nie przedszkolaki

Napisała 

Za chwilę pójdziemy do szkoły… - śpiewały wczoraj dzieci z grupy V, żegnające się z Przedszkolem nr 3. Na zakończenie, pod okiem nauczycielek, przygotowały występ, który obejrzeli rodzice i dyrekcja placówki.

Uroczysta akademia rozpoczęła się pokazem tradycyjnego polskiego tańca - poloneza. Następnie mali absolwenci opowiedzieli publiczności, czego nauczyli się w przedszkolu i gdzie zaczną naukę za dwa miesiące. Nie zabrakło też śpiewów, teatralnych scenek, uśmiechów oraz łez, że ta przygoda już się kończy. Na pamiątkę dzieci otrzymały słodkie upominki, dyplomy oraz książki. Słowa podziękowań kierowano także do rodziców, którzy przez 4 lata angażowali się w życie przedszkola.

Zakończenie roku było też okazją do przekazania dobrych nowin dla maluchów, które jeszcze zostają w „Trójce”. Renata Wójcik, dyrektor placówki poinformowała, że przedszkole otrzymało z budżetu gminy 200 tys. zł:

- Jesteśmy wdzięczni za to dofinansowanie. Pieniądze przeznaczymy na remont tarasów, które nie były odnawiane od 50 lat oraz sprzęt do zabawy, który stanie w naszym ogródku.

Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w lipcu. Z nowych tarasów i zabawek najmłodsi skorzystają już we wrześniu.

af